Special Standings

Final Standings of Teams -
Special Standings -
Statistics -

1st    school   championship   2005

 

FINAL   standings


under  8

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Taminsyah  Aston

INA

8.0

 

2

Spada  Fernando

USA

7.5

 

3

Ruiz  Joshua

COL

6.5

36.5

4

Styazhkina  Anna

RUS

6.5

35.0

5

Timofeev Mikhail

RUS

6.5

34.5


under  10

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Kazakos  Manos

GRE

8.0

 

2

Papadopoulos  Panagiotis

GRE

7.0

40.0

3

Liodakis Kostas

GRE

7.0

38.0


under  12

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Strzemiecki  Zbigniev

POL

8.0

 

2

Galopoulos  Nikos

GRE

7.0

 

3

Bulamaga  Irina

MDA

6.5

37.0

4

Aplin  Christer

SIN

6.5

33.0

5

Galopoulos  Panagiotis

GRE

6.5

32.5

6

Sariyev  Riad

AZE

6.5

31.0


under  14

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Chirila  Ioan Cristian

ROM

7.5

 

2

Kopylov   Alexander  

RUS

7.0

35.0

3

Sismanis Aggelos

GRE

7.0

34.0


und
Εr  16

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Gounina  Valentina

RUS

8.0

 

2

Jafarli  Alizamin

AZE

7.0

 

3

Bobula Mateusz

POL

6.5

32.0/31.5

4

Mozharov  Mikhail

RUS

6.5

32.0/31.0



girls

 


girls  under  8  

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Styazhkina  Anna

RUS

6.5

 

2

Bulmaga Elena

MDA

6.0

 

3

Dadello Alexandra

POL

5.0

27.0

4

Markaki Sophia

GRE

5.0

25.0


girls  under  10 

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Pershyna  Lada

UKR

5.5

 

2

Hnara  Danai

GRE

5.0

27.0

3

Maciazek Aleksandra

POL

5.0

22.0

4

Voges Rachelle-Mari

RSA

5.0

19.5


gIRLS  under   12   

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Bulmaga  Irina

MDA

6.5

 

2

Hristodoulki  Antonia

GRE

6.0

 

3

Gorozhankina  Julia

RUS

5.0

30.0

4

Ostorwska  Dominica

POL

5.0

29.0

5

Androni Konstantina

GRE

5.0

25.0

6

Tsarouha   Marianthi

GRE

5.0

23.5


GIRLS  under  14

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Iordanidou  Zoi

GRE

6.0

31.0

2

Hasanova  Turkan

AZE

6.0

28.0

3

Kopylova  Natalia

RUS

5.0

23.5/22.5

4

Barbageorgopoulou  Despina

GRE

5.0

23.5/21.5

5

Manelidou  Maria

GRE

5.0

23.0


GIRLS   under  16 

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Gounina  Valentina

RUS

8.0

 

2

Ikonomopoulou  Maria

GRE

5.5

28.5

3

Shipilova  Olga

RUS

5.5

21.5

 

2nd  International  Open Chess Tournament

 General  standing

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Miezis  Normuds

LAT

7.0

38.5

2

Korneev  Oleg

RUS

7.0

33.5

3

Mastrvasilis   Athanasios

GRE

6.5

35.0

4

Sanduleac  Vasile

MDA

6.5

30.0

 WOMEN  STANDING

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Makka  Ioulia

GRE

5.0

 

2

Schmitz  Manuela

GER

3.5

19.0

3

Pavlidou  Katerina

GRE

3.5

18.0

 UNRATED  STANDING

RANK

NAME

COU

PTS

FIDE

1

Erlank  Keith

RSA

5.5

 

2

Wilken  Justin

RSA

5.0

 

3

Mathioulakis  Fanis

GRE

4.5

 

 ΣΙΜΟΥΛΤΑΝΕ  (13  συμμετοχες)

RANK

NAME

COU

reSULT

1

Geldennhuys Ross Michael

RSA

0.5

2

Papadopoulos Georgios

GRE

0.5

3

Nikolaev Evgenyi

RUS

0.5