*******************************************************************************
* ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ   ΑΤΟΜΙΚΑ  ΝΕΑΝΙΚΑ  ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ  Κ.10-Κ.12-Κ.14-Κ.16-Κ.18   1998 *
*******************************************************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 91 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Πέρτ Ν.        * FM ENG 2415 * 8.5 *       ΠΠ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ     *
*02*Ιλιούσιν Α.    * IM RUS 2470 * 8.5 ****************************************
*03*Βάϊντα Λ.      * IM ROM 2480 * 8.0 *01* Λαμπολίτα Μ.     FM ARG 2210  W 1 *
****************************************02* Κανάτοβ Α.        M KAZ 2285  B 1 *
*19*Χαλκιάς Σ.     * IM GRC 2435 * 6.5 *03* Πέτρικ Τ.         M SVK 2275  W 1 *
*71*Νικολάου Γ.    *  M GRC 2120 * 4.0 *04* Φεντορτσούκ Σ.   FM UKR 2415  B 0 *
****************************************05* Ριαζάντσεβ Α.     M RUS 2335  W 1 *
   Από  25 Οκτωβρίου έως 7  Νοεμβρίου, *06* Μπερέσκου Α.     FM ROM 2370  W 0 *
έγιναν στην Ισπανική πόλη Οροπέσα ντελ *07* Χαρουτιουνιάν Γκ. M ARM 2310  B 1 *
Μαρ (Καστεγιόν) τα Παγκόσμια Πρωταθλή- *08* Λοπέζ Μαρτίνεζ Γ. M ESP 2350  W 0 *
ματα των κατηγοριών 10, 12, 14, 16 και *09* Γιόχανσεν Λ.     FM NOR 2290  B = *
18 ετών, αγοριών και κοριτσιών. Η χώρα *10* Μαρτίνεζ Μ.       M ESP 2285  B 1 *
μας  εκπροσωπήθηκε σε όλες τις κατηγο- *11* Μπένκοβιτς Π.     M YUG 2310  W 0 *
ρίες,  ενώ στην κατηγορία ΑΚ.18 είχαμε *12* Χαλκιάς Σ.       IM GRC 2435  * * *
διπλή  εκπροσώπηση, λόγω του  χάλκινου ****************************************
μεταλλίου  που είχε κατακτήσει ο  Στέ- ****************************************
λιος Χαλκιάς το 1997. Την αποστολή μας *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
συνόδευσαν  ο Γιάννης Μαρής  (αρχηγός) ****************************************
και  ο Κώστας Τσαρουχάς  (προπονητής), *      ΠΠ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ      *
καθώς  και πολλοί γονείς, σε μιά  επι- ****************************************
βλητική  διοργάνωση με 886 συμμετοχές! *01* Φονταίν Ρ.       IM FRA 2360  W 1 *
   Στην  κατηγορία  ΑΚ.18,  ο  Στέλιος *02* Κάλλιο Χ.         M FIN 2360  B 0 *
Χαλκιάς  δεν μπόρεσε να επαναλάβει την *03* Χερνάντο Ρ.       M ESP 2285  B 1 *
περυσινή   του  επιτυχία.  Είχε  πολλά *04* Ιλιούσιν Α.      IM RUS 2470  W 0 *
σκαμπανεβάσματα  και τελικά  κατέκτησε *05* Γιόχανσεν Λ.     FM NOR 2290  B 0 *
μόλις   την   19η  θέση.   Ο   έταιρος *06* Βίντοβιτς Σ.      M CRO 2245  W = *
εκπρόσωπός  μας,  ο Γιώργος  Νικολάου, *07* Ατακισί Ου.       M TRK 2225  B 0 *
δεν  είχε  την απαραίτητη πείρα  παρό- *08* Βάφτε Ρ.          M BRA 2000  W 1 *
μοιων αγώνων και παρότι ξεκίνησε καλά, *09* Ντίαρινγκ Ε.      M SCO 2310  B 0 *
το  τελικό του αποτέλεσμα ήταν  άσχημο *10* Τζέ Χ.            M MAS 2000  W 0 *
και   περιορίστηκε   στην  71η   θέση. *11* Γκαρμπαρίνο Ξ.    M FRA 2095  B = *
   Στην   κατηγορία   ΑΚ.16,   ήμασταν *12* Νικολάου Γ.       M GRC 2290  * * *
έτοιμοι  να πανηγυρίσουμε μέχρι και το ****************************************
χρυσό  μετάλλιο!  Πράγματι,  ο Δημήτρης Μαστροβασίλης  προχωρούσε  σταθερά  και
έδειχνε  ικανός για το θαύμα. Ομως, τρείς συνεχόμενες ισοπαλίες τον απομάκρυναν
από το χρυσό μετάλλιο, είχε όμως τη δυνατότητα να κατακτήσει το αργυρό, με νίκη

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 112 Συμ.- 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Χαμρακούλοβ Ι. *  M UZB 2315 * 8.5 *      ΠΠ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ      *
*02*Μπρουζόν Λ.    * FM CUB 2470 * 8.5 ****************************************
*03*Φλόρες Ντ.     *  M ARG 2205 * 8.5 *01* Κάρλσον Π.        M SVE 2000  W = *
****************************************02* Λεϊτάο Ν.         M BRA 2000  B 1 *
*08*Μαστροβασίλης Δ*  M GRC 2280 * 7.5 *03* Λιπ Μ.            M AUS 2000  W 1 *
****************************************04* Χρουτσιόβ Α.      M MOL 2210  B 1 *
στον τελευταίο γύρο. Δυστυχώς, ο Δημή- *05* Μπρουζόν Λ.      FM CUB 2470  W = *
τρης δεν τα κατάφερε, χάνοντας από τον *06* Γκριγκοριάντς Γ.  M RUS 2320  B 1 *
Κινέζο  αντίπαλό του και κατακτώνοντας *07* Ραχιμπέκοβ Σ.     M KAZ 2305  W 1 *
τελικά  την 8η θέση. Σε άλλη περίπτωση *08* Γκριτσούκ Α.     IM RUS 2490  B = *
θα ήμασταν ευχαριστημένοι, όμως με την *09* Χαμρακούλοβ Ι.    M UZB 2315  W = *
τελική   κατάληξη  των  πραγμάτων  δεν *10* Σιμουτόνε Α.      M ZAM 2000  B = *
μπορούμε  να νοιώσουμε τίποτα άλλο από *11* Νί Χ.             M PRC 2285  B 0 *
πίκρα  για  τον τρόπο που  χάθηκε  μία *12* Μαστροβασίλης Δ.  M GRC 2280  * * *
μεγάλη   ευκαιρία  για  τη  χώρα  μας. ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 104 Συμ.- 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Μπού Ξ.        *  M PRC 2290 * 9.0 *      ΠΠ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14 ΕΤΩΝ      *
*02*Ναβάρα Ντ.     *  M CZE 2275 * 8.5 ****************************************
*03*Εφιμένκο Ζ.    *  M UKR 2330 * 8.0 *01* Παλάτσιος Σ.      M ESP 2135  W 1 *
****************************************02* Στογιανόβσκι Ντ.  M FRM 2235  B 0 *
*85*Μιχαηλίδης Α.  *  M GRC 2000 * 4.0 *03* Ζάνγκ Ζ.          M PRC 2130  W 1 *
****************************************04* Μέζαρος Τ.        M HUN 2175  B 0 *
   Στην  κατηγορία  ΑΚ.14,  ο  Ανέστης *05* Σμερντόν Ντ.      M AUS 2105  W 1 *
Μιχαηλίδης   ξεκίνησε  καλά,  όμως  το *06* Παράγκουα Μ.      M PHI 2260  B 0 *
φίνις του τον κατέταξε τελικά στην 85η *07* Μπάκλεϊ Σ.        M ENG 2120  W = *
θέση. Το αποτέλεσμά του δεν ήταν καλό, *08* Λαφουέντε Π.     FM ARG 2115  B 0 *
αφού   με  βάση  τις  τελευταίες   του *09* Φλούμπορτ Α.      M HUN 2245  W 0 *
εμφανίσεις,   περιμέναμε  περισσότερα. *10* Ουνγκούρς Ε.      M LAT 2055  B 0 *
   Στην  κατηγορία  ΑΚ.12,  ο  Θόδωρος *11* Σάντσεζ Σ.        M ESP 2000  W = *
Ναξάκης  δεν  κατάφερε να  καλύψει  το *12* Μιχαηλίδης Α.     M GRC 2000  * * *
άσχημο  ξεκίνημά του (1/5) και  παρότι ****************************************
φάνηκε   ότι  κάτι  μπορούσε  να  κάνει,  τελικά  κατατάχθηκε  στην  73η  θέση.

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 99 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ραντζάμποβ Τ.  * FM AZE 2325 * 9.5 *    ΠΠ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ     *
*02*Βολοκίτιν Α.   *  M UKR 2240 * 9.5 ****************************************
*03*Γκουσεϊνοβ Κ.  *  M AZE 2190 * 8.5 *01* Μπέϊνορας Μ.      M LIT 2000  B 0 *
****************************************02* Φερνάντεζ Φ.      M BRA 2000  W 1 *
*73*Ναξάκης Θ.     *  M GRC 2000 * 4.5 *03* Ζεντάϊ Γκ.        M HUN 2000  B 0 *
****************************************04* Γκερζόϊ Λ.        M ISL 2000  W 0 *
   Στην  κατηγορία  ΑΚ.10,  ο  Γιώργος *05* Σιμόν Σ.          M ESP 2000  B 0 *
Νικολόπουλος   έκανε  την  πρώτη   του *06* Μεχιταριάν Σ.     M BRA 2000  W 1 *
εμφάνιση   σε  παρόμοιους  αγώνες  και *07* Κόστα Σ.          M POR 2000  B = *
μπορούμε  να  πούμε ότι το  αποτέλεσμά *08* Ιζάζα Γ.          M COL 2000  W 0 *
του   ήταν  ικανοποιητικό.  Ο   μικρός *09* Σιμόες Σ.         M POR 2000  B 1 *
έμεινε   αήττητος  με  τα  λευκά   και *10* Σέϊτζ Κ.          M LUX 2000  W 0 *
διεκδικησε   κάτι  παραπάνω  από   την *11* Βαγιές Π.         M PUR 2000  B 1 *
τελική του 45η θέση, αλλά έχασε επίσης *12* Ναξάκης Θ.        M GRC 2000  * * *
και   αυτός   στον   τελευταίο   γύρο! ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 101 Συμ.- 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ρομανόβ Ε.     *  M RUS 2000 * 9.0 *    ΠΠ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ     *
*02*Φίερ Α.        * FM BRA 2000 * 8.5 ****************************************
*03*Ιότοβ Β.       *  M BUL 2000 * 8.5 *01* Μπέκερ Γκ.        M BRA 2000  B = *
****************************************02* Χάντζοβιτς Α.     M BNH 2000  W 1 *
*45*Νικολόπουλος Γ.*  M GRC 2000 * 5.5 *03* Χο Μ.             M USA 2000  B 0 *
****************************************04* Μπουκόμπζα Α.     M FRA 2000  W = *
   Στην   κατηγορία   ΚΚ.18,  η   Αννα *05* Κογιοκάρου Μπ.    M ROM 2000  B 1 *
Ευστρατίου δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, *06* Σεν Γκούπτα Ντ.   M IND 2000  W = *
με   αποτέλεσμα   να  καταταγεί   55η. *07* Ζόρκο Γ.          M SLO 2000  B 0 *
Ξεκίνησε    καλά,   αλλά   με    πέντε *08* Σουμπαταβίτσιους  M LIT 2000  W = *
συνεχόμενες   ήττες  δεν  μπορείς   να *09* Ντουσκουσάνοβ Ντ. M KAZ 2000  B 1 *
διεκδικήσεις κάτι καλό. Η ισοπαλία του *10* Μπέρκιτς Α.       M CRO 2000  W = *
τελευταίου γύρου δεν άλλαξε τίποτα.Πι- *11* Γκούπτα Α.        M IND 2000  B 0 *
στεύω ότι έχει μεγαλύτερες δυνατότητες.*12* Νικολόπουλος Γ.   M GRC 2000  * * *
                                       ****************************************
Χαλκιάς  Σ. - Πέτρικ Τ. (Ινδική της Βασίλισσας) 1.δ4 Ιζ6 2.γ4 ε6 3.Ιζ3 β6  4.η3
Αβ7  5.Αη2  Αε7  6.O-O  O-O 7.Πε1 Αβ4 8.Ιβδ2 Ιε4 9.α3  Ιδ2  10.Αδ2  Αδ2  11.Βδ2
Αε4  12.Παγ1  δ6  13.Ιθ4  Αη2  14.Ιη2  Ιδ7  15.ε4  ε5  16.Ιε3  εδ4  17.Βδ4  Βζ6
18.Βζ6  Ιζ6  19.Ιδ5  Ιδ5  20.γδ5 Παγ8 21.η4 Πζε8 22.ζ4  ζ6  23.Ρζ2  Ρζ7  24.Ρζ3
Ρε7  25.θ4  θ6  26.Πγ6  Ρδ7 27.Πη1 Πθ8 28.Πηγ1 η5 29.θ5 Πθη8  30.Π1γ3  Πη7  1-0

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 66 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Σέλντον Ρ.     *  M ENG 2220 * 9.0 *     ΠΠ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ     *
*02*Ριεζνίτσε Ντ.  *  M LAT 2170 * 8.0 ****************************************
*03*Οβόντ Ε.       *  M RUS 2390 * 8.0 *01* Πίνα Σ.           M CUB 2185  W 0 *
****************************************02* Πένας Ι.          M ESP 2000  B 1 *
*55*Ευστρατίου Α.  *  M GRC 2000 * 3.5 *03* Νταβίντ Γκ.       M GER 2080  W 0 *
****************************************04* Πομάρ Μ.          Μ ARG 2000  B 1 *
   Στην  κατηγορία ΚΚ.16, η Ελλη Σπερ- *05* Μονκάγιο Ε.       M ECU 2000  W 1 *
δόκλη  είχε  μία καλή πορεία, παρά  το *06* Κρίβετς Γ.        M SLO 2180  B 0 *
μέτριο  ξεκίνημά  της. Ομως, το  φίνις *07* Μπαμπατάεβα Ι.    M KAZ 2020  W 0 *
της   (0/2),  δεν  της  επέτρεψε  κάτι *08* Μπαρμπίσο Τ.      M ITA 2000  B 0 *
καλύτερο  από  την  29η θέση.  Η  Ελλη *09* Σαχακιάν Ν.       M ARM 2065  B 0 *
έδειξε  ότι έχει δυνατότητες για  πολύ *10* Φερνάντεζ Ντ.     M ESP 2000  W 0 *
καλύτερες  κατατάξεις και πιστεύω  ότι *11* Ινγκολφστόντιρ Χ. M ICE 2000  W = *
στο  μέλλον  θα έχει τις ευκαιρίες  να *12* Ευστρατίου Α.     Μ GRC 2000  * * *
μας  δικαιώσει  και  με  το  παραπάνω. ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 77 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Βάνγκ Γ.       * FM PRC 2130 *10.0 *    ΠΠ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ     *
*02*Μοσίνα Κ.      * FM MOL 2185 * 8.5 ****************************************
*03*Μακοβέτσκαγια Ε*  M UKR 2230 * 8.0 *01* Μπλέσινγκ Ντ.     M NIG 2000  W 1 *
****************************************02* Ρίτσαρντς Χ.      M ENG 2000  B 0 *
*29*Σπερδόκλη Ε.   *  M GRC 2000 * 6.0 *03* Χαβλίκοβα Μπ.     M SVK 2000  W 0 *
****************************************04* Γκονζάλεζ Λ.      M ESP 2000  B 1 *
   Στην  κατηγορία ΚΚ.14, η  Αλεξάνδρα *05* Μπάκλεϊ Μ.        M ENG 2005  W = *
Στείρη  έφτασε  κι αυτή κοντά  σε  μιά *06* Γκολέτο Κ.        M FRA 2000  B 1 *
καλή  κατάταξη,  μέσα στην  δεκάδα.  Η *07* Ζάμπο Β.          M HUN 2095  W 1 *
ήττα   της  στον  τελευταίο  γύρο  την *08* Καλοτέσκου Κ.     M ROM 2180  B = *
κατέταξε   στην  16η  θέση,  η   οποία *09* Σάλες Μ.          M ESP 2130  W 1 *
πιστεύω  ότι  δεν  αντιπροσωπεύει  την *10* Ανχιτσιμέγκ Μ.    M MGL 2000  B 0 *
πραγματική  της δυναμικότητα. Δυστυχώς *11* Ματράς Α.         M POL 2130  B 0 *
όμως, αυτό που τελικά μετράει είναι οι *12* Σπερδόκλη Ε.      M GRC 2000  * * *
βαθμοί και όχι τα "μπορεί" και "ίσως". ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 79 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Κονσίτσεβα Ν.  *  M RUS 2135 * 9.5 *    ΠΠ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14 ΕΤΩΝ     *
*02*Γιαβαχισβίλι Λ.*  M GEO 2130 * 8.5 ****************************************
*03*Γκάρα Τ.       *  M HUN 2245 * 8.5 *01* Ντζούριτς Β.      M YUG 2000  W 1 *
****************************************02* Γερασίμοβιτς Ντ.  M BLA 2000  B 1 *
*16*Στείρη Α.      *  M GRC 2000 * 6.5 *03* Λεβούσκινα Ε.     M UZB 2105  W = *
****************************************04* Φαρχάτ Μπ.        M BRA 2000  B 0 *
   Στην  κατηγορία  ΚΚ.12, η  Χριστίνα *05* Ντε λος Σάντος Μ. M ESP 2000  W 1 *
Αδοντάκη   κατέκτησε  την  42η   θέση. *06* Ράπ Γ.            M HUN 2000  B 0 *
Ξεκίνησε   άσχημα   (1/4),  αλλά   στη *07* Μαγκνούσκα Μ.     M POL 2000  W 1 *
συνέχεια,  με τρείς συνεχόμενες νίκες, *08* Μαξούτοβα Μ.      M KAZ 2000  B 0 *
έδειξε  ότι  μπορούσε  να  κάνει  κάτι *09* Μπασκίτε Β.       M EST 2000  W 1 *
αξιόλογο.   Ομως, τελικά  περιορίστηκε *10* Γκόρλιν Γ.        M USA 2000  B 1 *
στην   προαναφερόμενη   μέτρια   θέση. *11* Χέλμ Λ.           M GER 2000  W 0 *
   Στην  κατηγορία  ΚΚ.10, η  Δέσποινα *12* Στείρη Α.         M GRC 2000  * * *
                                       ****************************************
Ζεντάϊ  Γκ.  -  Ναξάκης  Θ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 ε6  3.δ4  γδ4  4.Ιδ4
Ιζ6  5.Ιγ3  δ6  6.Αε2  α6  7.O-O  β5 8.Αζ3  Πα7  9.Αε3  Πδ7  10.Βε2  Αε7  11.ε5
δε5   12.Ιγ6   Βγ7  13.Ιβ8  Ββ8  14.Αγ6  O-O  15.Αδ7  Αδ7  16.α3  Αγ6   17.Πζδ1
Ιδ7   18.Πδ2   ζ5   19.ζ3  Ιζ6  20.Βζ2  Ββ7  21.Αγ5  ε4   22.Αε7   Βε7   23.Ββ6
Αβ7   24.ζε4  Αε4  25.Πε1  Πγ8  26.Πδ6  Ρζ7  27.Βα6  Πβ8  28.Πεδ1  Αδ5   29.Ιδ5
Ιδ5  30.Πε1  Ιγ7  31.Βγ6  Πδ8  32.Πεδ1 Πδ6 33.Πδ6 Ρζ6  34.Πδ7  Βζ8  35.Βγ7  1-0

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 84 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Κονέρου Χ.     *  M IND 2140 * 9.5 *   ΠΠ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ   *
*02*Κοσίντσεβα Τ.  * FM RUS 2120 * 9.5 ****************************************
*03*Τάνια Σ.       *  M IND 2065 * 8.5 *01* Μούχρεν Μπ.       M NLD 2000  W 1 *
****************************************02* Σαμαγκάνοβα Α.    M KYR 2000  B 0 *
*42*Αδοντάκη Χ.    *  M GRC 2000 * 5.5 *03* Πίνα Χ.           M ESP 2000  W 0 *
****************************************04* Γιομπινέρτσικ Ε.  M BLA 2000  B 0 *
Πολύζουεντυπωσιάσε για μία ακόμα φορά. *05* Γκρίτζμαν Λ.      M RSA 2000  W 1 *
Η  μικρή  κατέκτησε την 19η  θέση  και *06* Κλίνκαν Ε.        M OST 2000  B 1 *
πέτυχε  με τα λευκά 100% (5/5)!!  Ηταν *07* Ρενγκανάθαν Ν.    M MAS 2000  W 1 *
πολύ  μαχητική  και  έδειξε  ότι  έχει *08* Σχλάντερ Σ.       M GER 2000  B = *
απεριόριστες   δυνατότητες  διάκρισης. *09* Σέμπαγκ Μ.        M FRA 2000  W 0 *
Πιστεύω  ότι στη Δέσποινα έχουμε  βρεί *10* Σουράλιεβα Φ.     M AZE 2000  B 1 *
τη  μελλοντική Μπότσαρη και ίσως  κάτι *11* Τιτάρεβα Τ.       M LAT 2000  W 0 *
ακόμα  μεγαλύτερο. Αρκεί η σωστή  δου- *12* Αδοντάκη Χ.       M GRC 2000  * * *
λειά   που   γίνεται  να   συνεχιστεί. ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 73 Συμ. - 11 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Νεμπόλσινα Β.  *  M RUS 2000 * 9.5 *   ΠΠ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ   *
*02*Βασίλκοβα Σ.   *  M RUS 2000 * 8.5 ****************************************
*03*Χοτενασβίλι Μπ.*  M GEO 2000 * 8.0 *01* Ντίαλ Τζ.         M RSA 2000  B = *
****************************************02* Τότζεβα Ντ.       M BUL 2000  W 1 *
*19*Πολύζου Δ.     *  M GRC 2000 * 6.5 *03* Κουμπίκοβα Α. τ.  M CZE 2000  B 0 *
****************************************04* Μπόζι Μ.          M HUN 2000  W 1 *
   Γενικά  η  συνολική μας  αγωνιστική *05* Μπένκαγουαν Α.    M CAN 2000  B 0 *
εμφάνιση  ως χώρα, δεν ήταν ικανοποιη- *06* Καζάκεβιτς Α.     M CAN 2000  W 1 *
τική.  Φυσικά ξεχωρίζει το  αποτέλεσμα *07* Αντρετζούκ Μπ.    M POL 2000  B 0 *
του  Δημήτρη  Μαστροβασίλη,  αλλά  από *08* Ντόμπροβιτς Π.    M HUN 2000  W 1 *
εκεί   και   πέρα,   δεν   έχουμε   να *09* Γκάγιτς Μ.        M AUS 2000  B = *
παρουσιάσουμε  κάτι πραγματικά αξιόλο- *10* Ρεμέτε Ζ.         M HUN 2000  W 1 *
γο,  όπως στις προηγούμενες  διοργανώ- *11* Ντζούκιτς Σ.      M YUG 2000  B = *
σεις. Οι απαιτήσεις μας είναι μεγάλες, *12* Πολύζου Δ.        M GRC 2000  * * *
ακριβώς  γιατί  το επίπεδο των  νεαρών ****************************************
μας  σκακιστών  και  σκακιστριών  είναι  φανερά  ανεβασμένο  σε  σχέση  με  την
προηγούμενη δεκαετία και απο τη "συμμετοχή για τη συμμετοχή" έχουμε περάσει στη
"συμμετοχή  για τη διάκριση". Και βέβαια δεν μπορούμε να είμαστε ευχαριστημένοι
ΠΙΑ χωρίς κάποιο μετάλλιο! Τελειώνοντας αυτό το άρθρο, πρέπει να αναφέρουμε ότι
η FIDE μας έδωσε το δικαίωμα να διοργανώσουμε τα Πανευρωπαϊκα Νεανικά Πρωταθλή-
ματα  10,  12,  14,  16 και 18 ετών για το 1999, στην Ελλάδα.  Πιστεύω  ότι  θα
είναι   μιά   τρομερά  μεγάλη  οργανωτική  πρόκληση  και  μία   πρώτης   τάξεως
ευκαιρία  να αγωνιστούν πολλοί σκακιστές μας σε μία τόσο σημαντική  διοργάνωση.

Χαλκιάς  Σ.  - Ριαζίντσεβ Α. (Ολλανδική Αμυνα) 1.δ4 ε6 2.γ4 ζ5 3.Ιγ3  Ιζ6  4.θ3
δ5  5.η4  γ6  6.ηζ5  εζ5 7.γδ5 Ιδ5 8.ε4 Ιγ3 9.βγ3 Βθ4  10.Ιζ3  Βε4  11.Αε2  Αε7
12.O-O   Βδ5   13.Ιε5  Ιδ7  14.Αγ4  Βδ6  15.Ιζ7  Βη6  16.Ρθ1  Πζ8  17.Πη1   Βζ7
18.Αζ7  Πζ7  19.Ββ3 β6 20.Αη5 Ιζ6 21.Παε1 Ρζ8 22.Αζ6 ηζ6 23.Πη8 Ρη8 24.Πε7  1-0

Χαρουτιουνιάν  Γκ.  -  Χαλκιάς Σ. (Σικελική Αμυνα) 1.Ιζ3 γ5 2.ε4 Ιγ6  3.Αβ5  δ6
4.O-O  Αδ7 5.β3 Ιζ6 6.Πε1 ε5 7.Αβ2 Αε7 8.γ3 α6 9.Αγ6 Αγ6 10.Βγ2 Πγ8 11.Ια3  O-O
12.Παδ1  β5  13.δ3  Βδ7 14.Βε2 Ββ7 15.Αγ1 Πγε8 16.Αη5 θ6 17.Αγ1  Ιθ7  18.δ4  ζ5
19.δε5  ζε4 20.Ιδ2 Αθ4 21.η3 Ιη5 22.Βη4 Αδ7 23.Βθ4 Ιθ3 24.Ρη2 Πζ2 25.Ρθ1 ε3 0-1

Νικολάου  Γ.  -  Φονταίν  Ρ.  (Αμυνα  Γκρούνφελντ)  1.δ4  δ5  2.Ιζ3  Ιζ6  3.Αζ4
η6   4.ε3  Αη7  5.γ4  O-O  6.Ιγ3  γ6  7.θ3  Ιε4  8.Ββ3  ε6  9.Ιε4  δε4   10.Ιδ2
γ5   11.δ5   ε5   12.Αθ2   ζ5  13.Αε2  Ια6  14.η4  Βζ6   15.O-O-O   Ιβ4   16.α3
Ιδ3   17.Αδ3   εδ3   18.ζ3  Αδ7  19.ε4  ζη4  20.ζη4  Αθ6  21.Βδ3   Βζ2   22.Ργ2
Παε8   23.Αη1   Βθ4  24.Αγ5  Πζ6  25.Πδζ1  Αδ2  26.Βδ2  Πγ8  27.Πζ6   Βζ6   1-0

Μαστροβασίλης  Δ.  -  Λιπ  Μ. (Αμυνα Πίρτς) 1.ε4 δ6 2.δ4  Ιζ6  3.Ιγ3  η6  4.Αη5
γ6  5.ζ4  Αη7  6.Βδ2  β5  7.Αδ3  O-O 8.Ιζ3  Αη4  9.O-O  Ιθ5  10.Ιε2  ζ6  11.Αθ4
Ββ6   12.θ3   Αζ3   13.Πζ3   ε5  14.ζ5  Ιζ4  15.Αζ2  Ιε2   16.Βε2   εδ4   17.γ3
Ιδ7   18.γδ4   Ββ7   19.ζη6  θη6  20.Πη3  η5  21.Βθ5  Πζ7   22.Πζ1   γ5   23.ε5
ζε5  24.δε5  Ιε5  25.Βθ7  Ρζ8  26.Αε4  δ5 27.Αγ5  Ρε8  28.Αη6  Ιη6  29.Βη6  1-0

Μαστροβασίλης  Δ.  -  Ραχιμπέκοβ  Σ.  (Αμυνα Κάρο Καν) 1.ε4  γ6  2.δ4  δ5  3.ε5
Αζ5   4.θ4   Ββ6  5.Ιγ3  Ια6  6.α3  θ6  7.η4  Αδ7  8.θ5  ε6  9.β4  Ιβ8   10.Πβ1
Βγ7    11.Ιζ3    α5    12.β5   γ5   13.β6   Βγ8   14.Ιβ5   Αβ5    15.Αβ5    Ιδ7
16.γ4   Ιε7  17.δγ5  Βγ5  18.O-O  O-O-O  19.Αε3  Βα3  20.Βγ2  Ρβ8  21.Πα1   1-0

Στογιανόβσκι  Ντ.  -  Μιχαηλίδης Α. (Σκωτική Παρτίδα) 1.ε4 ε5  2.Ιζ3  Ιγ6  3.δ4
εδ4  4.Αγ4  Ιζ6  5.ε5  δ5  6.Αβ5  Ιε4 7.Ιδ4  Αδ7  8.Αγ6  βγ6  9.O-O  Αγ5  10.ζ3
Ιη5   11.ζ4   Ιε4   12.Αε3  O-O  13.Ιδ2  ζ5  14.Ιε4  ζε4  15.Βδ2   Αβ6   16.Ιβ3
Βε7  17.Βγ3  η5  18.ζη5  Βη5 19.Ιγ5 Βη7 20.Αδ4 Αη4 21.ε6  Βθ6  22.Πζ8  Πζ8  1-0

Νικολόπουλος   Γ.   -  Σεν  Γκούπτα  Ντ.  (Γαλλική  Αμυνα)  1.ε4  ε6  2.δ4   δ5
3.Ιγ3   Αβ4   4.ε5  γ5  5.α3  Αγ3  6.βγ3  Βγ7  7.Αδ2  Ιγ6  8.Ιζ3   Ιηε7   9.Αδ3
Αδ7    10.O-O   Ιη6   11.Αη5   Ιγε7   12.Πε1   γ4   13.Αη6   Ιη6   14.Βδ2    θ6
15.Αε3  Ιε7  16.Παβ1  O-O-O  17.θ3  η5 18.Ιθ2 Πδζ8  19.ζ4  ηζ4  20.Αζ4  θ5  1/2

Μπέκερ Γκ. - Νικολόπουλος Γ. (Γκαμπί της Βασίλισσας) 1.δ4 δ5 2.Ιζ3 Ιζ6 3.γ4 δγ4
4.ε3  ε6  5.Αγ4 γ5 6.O-O Ιγ6 7.δγ5 Βδ1 8.Πδ1 Αγ5 9.Ιγ3 O-O 10.α3 α6  11.β4  Αα7
12.Αβ2  β5 13.Αα2 Αβ7 14.Ιε2 Πζδ8 15.Παγ1 Αβ6 16.Αβ3 θ6 17.Ιεδ4 Ιδ4 18.Αδ4  Αζ3
19.ηζ3  Αδ4  20.εδ4 Παγ8 21.Πγ5 Ιδ7 22.Πγ8 Πγ8 23.δ5 εδ5 24.Πδ5 Ιζ6 25.Πδ3  1/2

Ευστρατίου Α. - Μονκάγιο Ε. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιγ3 δ6 3.ζ4 η6 4.Ιζ3 Αη7
5.Αγ4  Ιγ6 6.O-O ε6 7.δ3 Ιηε7 8.Βε1 O-O 9.Αβ3 Ιδ4 10.Ιδ4 γδ4 11.Ιε2 Αδ7  12.Πζ3
Ρθ8  13.Πθ3  ε5  14.ζ5 Ιη8 15.η4 η5 16.Ββ4 Αγ6 17.Πθ5 α5 18.Βε1 ζ6  19.Αδ5  Αε8
20.Πθ3  Βγ7  21.γ4  Ιε7  22.β3  Ιδ5 23.εδ5 α4  24.Αδ2  αβ3  25.αβ3  Αζ7  26.Ιη3
Ββ8   27.Ιε4   Πδ8  28.Αβ4  Πα6  29.Βγ1  Βα7  30.Πα6  Βα6  31.Βα3  Πα8   32.Βα6
Πα6   33.Ιδ6   Αη8  34.Ιβ7  Πβ6  35.Αγ5  Πβ7  36.β4  Πδ7  37.Πζ3   Αζ7   38.Πζ2
Ρη8   39.Πα2   Αε8   40.Πα8  Ρζ7  41.β5  Πβ7  42.β6  Αδ7  43.Πα7   Αγ8   44.Πα8
Αδ7   45.Ρζ2  θ5  46.θ3  Αθ6  47.Ρε2  θ4  48.Ρδ2  Αζ5  49.ηζ5  η4  50.Ρε2   ηθ3
51.Ρζ1  Πδ7  52.δ6  Αζ4  53.Πα7 Ρε8 54.Πδ7 Ρδ7 55.β7 θ2 56.Ρη2  θ3  57.Ρθ1  1-0

Σπερδόκλη  Ε.  -  Ζάμπο  Β. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 Ιγ6  3.Αβ5  η6  4.γ3
Αη7  5.δ4  Βα5  6.Αγ6  βγ6  7.O-O  γδ4 8.γδ4  Ιζ6  9.Ιγ3  O-O  10.θ3  δ5  11.ε5
Ιδ7   12.α3  ε6  13.β4  Ββ6  14.Ια4  Βγ7  15.Πε1  α5  16.Αδ2  αβ4  17.Αβ4   Πε8
18.Βγ2   ζ6   19.Αδ6  Βα7  20.Ιγ5  ζε5  21.Ιε5  Ιγ5  22.Βγ5  Βγ5   23.Αγ5   Αε5
24.Πε5   Αα6   25.α4  Αβ5  26.α5  Ρζ7  27.Αβ6  Πεβ8  28.Παε1  Πε8   29.θ4   Αγ4
30.Π1ε3   Πε7   31.η4  Πη8  32.η5  Αβ5  33.Πζ3  Ρη7  34.Πζ6  Πηε8   35.Ρη2   θ5
36.Αγ5   Πζ7  37.Πεε6  Πε6  38.Πε6  Πζ4  39.Αδ6  Πη4  40.Ρζ3  Πθ4  41.Αε5   Ρζ7
42.Πζ6  Ρε7  43.Πη6 Πθ3 44.Αη3 θ4 45.Πθ6 Αζ1 46.Πθ4 Πθ4 47.Αθ4 Ρζ7  48.Ρε3  1-0

Σπερδόκλη  Ε. - Σάλες Μ. (Ρωσική Παρτίδα) 1.ε4 ε5 2.Ιζ3 Ιζ6 3.Ιε5 δ6 4.Ιζ3  Ιε4
5.δ3 Ιζ6 6.δ4 δ5 7.Αδ3 Αδ6 8.O-O O-O 9.Πε1 Αη4 10.θ3 Αθ5 11.Αη5 Ιβδ7 12.Ιβδ2 γ6
13.γ4  Αβ4  14.Ββ3 Βα5 15.α3 Αδ2 16.Αδ2 δγ4 17.Αγ4 Ββ6 18.Ββ6 Ιβ6  19.Αε2  Παδ8
20.η4  Αη6  21.Αη5  Πδ6  22.Αζ4 Πε6 23.Ιη5 Πεε8 24.Αδ6  Πδ8  25.Αζ8  Ρζ8  26.ζ4
θ6  27.Ιζ3  Αε4  28.Ρζ2  Αζ3  29.Αζ3 Πδ4 30.Παδ1 Πδ1  31.Πδ1  Ρε7  32.Ρε3  Ιζδ5
33.Αδ5  Ιδ5  34.Ρε4  Ρε6  35.ζ5 Ρζ6 36.θ4 η6 37.ζη6 ζη6 38.Πζ1  Ρε6  39.Πζ8  η5
40.Πθ8  Ιζ6  41.Ρζ3  Ρζ7 42.Πθ6 ηθ4 43.Πθ4 Ρη6 44.Πθ8 β6 45.Πα8 α5  46.Πγ8  1-0

Γκερασίμοβιτς  Ο. - Στείρη Α. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 δ6 3.δ4 γδ4  4.Ιδ4
Ιζ6  5.Ιγ3  α6  6.Αγ4  ε6 7.Αβ3 β5 8.O-O Αε7 9.ζ4 O-O  10.ε5  δε5  11.ζε5  Ιζδ7
12.Βθ5  Αγ5  13.Αε3 Αδ4 14.Αδ4 Ιγ6 15.Πζ4 Ιδ4 16.Πδ4 Βγ7 17.Πθ4 Βγ5  18.Ρθ1  θ6
19.Πε1  Αβ7  20.Πη4  Βζ2  21.Πδ1 Ρθ8 22.θ3 Παδ8 23.Ιε4  Βε2  24.Πδ4  ζ5  25.εζ6
Ιζ6  26.Ιζ6  Πδ4  27.Βγ5 Αη2 28.Πη2 Βζ1 29.Ρθ2 Βζ4 30.Ρθ1 Πδ1  31.Πη1  Βζ3  0-1

Στείρη  Α.  -  Ντε λος Σάντος Χ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3  Ιζ6  3.Ιγ3  δ6
4.δ4  γδ4  5.Ιδ4  α6  6.Αη5  ε6 7.Βδ3 Αε7 8.O-O-O  Βγ7  9.ζ4  Ιβδ7  10.Αε2  O-O
11.Βη3  Πε8  12.θ4  β5  13.Αθ6  Αζ8  14.θ5  η6  15.θη6  ζη6  16.ζ5  εζ5  17.εζ5
Ιε5   18.ζη6  θη6  19.Πδζ1  Αη7  20.Βθ4  Πζ8  21.Ιε4  Ιε4  22.Πζ8  Ρζ8   23.Αη7
Βη7  24.Βε4  Πβ8  25.Πζ1  Ρη8  26.Βδ5 Ιζ7 27.Βγ6  Αβ7  28.Βγ7  Βζ8  29.Πζ7  1-0

Στείρη  Α.  -  Μπασκίτε  Β.  (Γαλλική Αμυνα) 1.ε4 ε6 2.δ4  δ5  3.Ιδ2  γ5  4.εδ5
Βδ5  5.Ιηζ3  γδ4 6.Αγ4 Βδ6 7.O-O Ιζ6 8.Ιβ3 Ιγ6 9.Ιβδ4 Ιδ4 10.Ιδ4 Βγ7 11.Βε2  α6
12.Πε1  Αε7  13.Ιζ5  O-O  14.Ιε7 Βε7 15.Αη5 β5 16.Αδ3 Αβ7  17.Βε3  Παγ8  18.Βθ3
θ6  19.Αθ6 ηθ6 20.Βθ6 Πζδ8 21.Πε3 Πδ3 22.γδ3 Ιη4 23.Πη3 ζ5 24.θ3 Ρζ7 25.θη4 1-0

Αδοντάκη  Χ.  - Μούχρεν Μπ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 Ιγ6 3.δ4  γδ4  4.Ιδ4
Ιζ6  5.Ιγ3  ε6  6.Ιγ6  βγ6 7.ε5 Ιδ5 8.Ιε4 Βγ7 9.ζ4 Ββ6  10.Αδ3  Αα6  11.α4  Αδ3
12.Βδ3  Αε7  13.α5  Ββ5  14.γ4  Ιβ4 15.Βε2 Ββ7  16.O-O  Ια6  17.Βη4  O-O  18.ζ5
εζ5  19.Πζ5  Ιγ7  20.Πθ5  Ββ4 21.Αθ6 η6 22.Αζ8 Ρζ8 23.Πθ7 Αγ5  24.Ιγ5  Βγ5  1-0

Αδοντάκη  Χ.  - Ρενγκανάθαν Ν. (Γαλλική Αμυνα) 1.ε4 ε6 2.δ4 δ5 3.Ιγ3  Αβ4  4.ε5
γ5  5.α3  Αγ3  6.βγ3  γ4  7.Βη4 η6 8.θ4 θ5 9.Βζ3 Ιγ6  10.Ιε2  Αδ7  11.Αη5  Ιηε7
12.Βζ6  Πη8  13.Βζ4  Βα5  14.η3  Ιζ5 15.Βδ2 β5  16.Αη2  β4  17.γβ4  Ββ6  18.Αε3
α5  19.O-O  αβ4  20.αβ4 Πβ8 21.γ3 Ιε3 22.ζε3 Βδ8 23.Πζ6 Ιε7  24.ε4  Αγ6  25.Βζ4
Πζ8  26.Πζ1  Ρδ7  27.Πζ7  Πζ7  28.Βζ7 Βζ8 29.Βζ8  Πζ8  30.Πζ8  δε4  31.Πζ1  Ιζ5
32.Πβ1   Ιε3   33.Ρζ2  Ιγ2  34.Πβ2  ε3  35.Ρζ1  Αη2  36.Ρη2  Ιε1   37.Ρζ1   Ιδ3
38.Πα2  Ργ6  39.Ιζ4 Ιγ1 40.Πγ2 Ιδ3 41.Ρε2 Ιζ4 42.ηζ4 Ρδ5 43.Ρε3 Ργ6 44.Πη2  1-0

Γκάγιτς  Μ. - Πολύζου Δ. (Ανοιγμα Κόλε) 1.δ4 δ5 2.ε3 Ιζ6 3.ζ4 ε6 4.Ιζ3 β6 5.Αδ3
γ5  6.γ3  Αβ7 7.Ιβδ2 Ιβδ7 8.O-O γ4 9.Αγ2 Πγ8 10.Ιε5 Αδ6 11.Πζ2 O-O 12.Ιδζ3  Ιε4
13.Πζ1  Αε5 14.ζε5 ζ6 15.α4 Βε7 16.Βε1 ζε5 17.δε5 α6 18.α5 β5 19.β3 γβ3  20.Αα3
Ιδγ5  21.Αβ3 Βγ7 22.Αγ2 Πζ7 23.Βθ4 Ιδ7 24.Πζγ1 Ιε5 25.Αε4 δε4 26.Ιη5 θ6  27.Ιζ7
Ιζ7  28.Βε7  Βγ6  29.Πζ1  Ιη5 30.θ4 Ιθ7 31.Πζ7 Βγ3 32.Ββ7 Βα1  33.Ρθ2  Βε5  1/2

Ντζούκιτς  Σ.  -  Πολύζου  Δ.  (Σλαβική  Αμυνα)  1.δ4  δ5  2.γ4  γ6  3.γδ5  γδ5
4.Ιζ3   ε6   5.Αη5  Ιζ6  6.ε3  Αβ4  7.Ιβδ2  O-O  8.Αε2  β6  9.O-O  Αα6   10.Αα6
Ια6  11.Βε2  Ιβ8  12.Παγ1  Αδ2  13.Ιδ2 Ιβδ7 14.ζ3 ε5  15.δε5  Ιε5  16.Πζδ1  Πε8
17.Βζ1  Ιη6  18.ε4  θ6  19.Αζ6  Βζ6 20.β3 Παδ8 21.εδ5  Πδ5  22.Ιε4  Βδ8  23.Πδ5
Βδ5  24.Πδ1  Βα5  25.Βζ2  Πγ8  26.θ3 Βε5 27.Βδ2 ζ5 28.Ιζ2  Ιθ4  29.ζ4  Βε6  1/2

*******************************************************************************
*ΚΑΤΗΓ*  ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * 9 * 0 * 1 *ΒΑΘ*ΚΑ*ΣΥΜ*
*******************************************************************************
*ΑΚ.18*ΧΑΛΚΙΑΣ Σ.      * 1 * 1 * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * = * 1 * 0 *6.5*19* 91*
*******************************************************************************
*ΑΚ.18*ΝΙΚΟΛΑΟΥ Γ.     * 1 * 0 * 1 * 0 * 0 * = * 0 * 1 * 0 * 0 * = *4.0*71* 91*
*******************************************************************************
*ΑΚ.16*ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ Δ.* = * 1 * 1 * 1 * = * 1 * 1 * = * = * = * 0 *7.5*08*112*
*******************************************************************************
*ΑΚ.14*ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Α.   * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * = * 0 * 0 * 0 * = *4.0*85*104*
*******************************************************************************
*ΑΚ.12*ΝΑΞΑΚΗΣ Θ.      * 0 * 1 * 0 * 0 * 0 * 1 * = * 0 * 1 * 0 * 1 *4.5*73* 99*
*******************************************************************************
*ΑΚ.10*ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Γ. * = * 1 * 0 * = * 1 * = * 0 * = * 1 * = * 0 *5.5*45*101*
*******************************************************************************
*ΚΚ.18*ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ Α.   * 0 * 1 * 0 * 1 * 1 * 0 * 0 * 0 * 0 * 0 * = *3.5*55* 66*
*******************************************************************************
*ΚΚ.16*ΣΠΕΡΔΟΚΛΗ Ε.    * 1 * 0 * 0 * 1 * = * 1 * 1 * = * 1 * 0 * 0 *6.0*29* 77*
*******************************************************************************
*ΚΚ.14*ΣΤΕΙΡΗ Α.       * 1 * 1 * = * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 1 * 0 *6.5*16* 79*
*******************************************************************************
*ΚΚ.12*ΑΔΟΝΤΑΚΗ Χ.     * 1 * 0 * 0 * 0 * 1 * 1 * 1 * = * 0 * 1 * 0 *5.5*42* 84*
*******************************************************************************
*ΚΚ.10*ΠΟΛΥΖΟΥ Δ.      * = * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * = * 1 * = *6.5*19* 73*
*******************************************************************************
Πίσω στη κύρια σελίδα