ΠΑΝΕΥΡΩΠΑΙΚΑ  ΑΤΟΜΙΚΑ  ΝΕΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ 
Κ.10-Κ.12-Κ.14-Κ.16-Κ.18  1998 
   Από 8 έως 18 Ιουλίου έγιναν στην πόλη Μούρεκ της Αυστρίας (κοντά στο Γκράτς)
τα Πανευρωπαϊκά Ατομικά Νεανικά Πρωταθλήματα 1998, που αφορούσαν τις κατηγορίες
έως  10, 12, 14, 16 και 18 ετών, αγοριών και κοριτσιών. Η Ελλάδα συμμετείχε  σε
όλες  τις  κατηγορίες με έναν/μία εκπρόσωπο, εκτός της κατηγορίας των 18  ετών,
όπου  το  περυσινό χάλκινο μετάλλιο του Στέλιου Χαλκιά, μας επέτρεψε να  έχουμε
μία επιπλέον συμμετοχή, δηλαδή σύνολο 11 συμμετοχές. Αρχηγός της αποστολής ήταν
το  μέλος του ΔΣ της ΕΣΟ κ. Γιάννης Μαρής και προπονητές οι Σπύρος Σκέμπρης και
Νίκος  Γαβριλάκης, που με την εμπειρία τους και τη δυναμικότητά τους,  βοήθησαν
τα  παιδιά να πετύχουν το καλύτερο, σε μία διοργάνωση όπου συμμετείχαν συνολικά

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 52 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ντε Βρέγκτ Ντ. *  M NLD 2350 * 7.5 *       ΠΕ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ     *
*02*Μοϊσέενκο Α.   *  M UKR 2405 * 6.5 ****************************************
*03*Ιλιούσιν Α.    * IM RUS 2470 * 6.5 *01* Κοταντζιάν Τ.     M ARM 2215  B 1 *
****************************************02* Πόστνυ Ε.         M ISL 2260  W 0 *
*08*Χαλκιάς Σ.     * FM GRC 2435 * 5.5 *03* Σάντχου Μ.        M OST 2190  B 1 *
*18*Καπνίσης Σ.    *  M GRC 2290 * 5.0 *04* Ατάκισί Ο.        M TRK 2225  W 1 *
****************************************05* Μοϊσέενκο Α.      M UKR 2405  B 0 *
511  σκακιστές  και  σκακίστριες,  από *06* Κάβτσιτς Ο.       M SLO 2245  W 1 *
όλες σχεδόν  τις χώρες της Ευρώπης.  Η *07* Μπλέχμ Π.        IM POL 2420  B 1 *
Αυστριακή   Ομοσπονδία,  που  ήταν   ο *08* Γκέρσον Α.       IM ISL 2460  W = *
διοργανωτής,  πέτυχε να προσφέρει ικα- *09* Ντε Βρέγκτ Ντ.    M NLD 2350  B 0 *
νοποιητικές   συνθήκες  διαβίωσης  και *10* Χαλκιάς Σ.       FM GRC 2435  * * *
αγώνων.  Σ'  αυτό συνέβαλε η  εμπειρία ****************************************
των  υπευθύνων,  κ. Κούρτ  Γιούνγκβιρθ ****************************************
(πρόεδρος  της  Ευρωπαϊκής Ζώνης),  κ. *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
Βέρνερ Στούμπενβολ (Διευθυντής Αγώνων) ****************************************
και  της κα. Γκέτρουντ Βάγκνερ (επικε- *      ΠΕ ΕΦΗΒΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ      *
φαλής διαιτητών). Τα προβλήματα σε μία ****************************************
τέτοια διοργάνωση είναι πολλαπλά, αφού *01* Φάλκενμπεργκ Μ.   M BEL 2000  B 1 *
εκτός  των αγωνιζομένων, μεγάλος είναι *02* Μοϊσέενκο Α.      M UKR 2405  W 0 *
και  ο  αριθμός των  συνοδών  (περίπου *03* Χοτό Σ.           M BEL 2090  B 1 *
400),  αλλά  σίγουρα ήταν  η  καλύτερη *04* Αντονιέβσκι Ρ.    M POL 2430  W 0 *
διοργάνωση    των   τελευταίων   ετών. *05* Βάβρακ Π.         M SVK 2200  B 1 *
   Στην κατηγορία των αγοριών μέχρι 18 *06* Πόστνυ Ε.         M ISL 2260  W 0 *
ετών, οι εκπρόσωποί μας ήταν ο Στέλιος *07* Αρντελεάν Γκ.     M ROM 2310  B 1 *
Χαλκιάς  (δύο  χάλκινα  μετάλλια  στην *08* Λόπεζ Χ.          M ESP 2350  W 0 *
ίδια  κατηγορία το 1997) και ο  Σπύρος *09* Κοτιανιάν Τ.      Μ ARM 2215  B 1 *
Καπνίσης.  Από τον Στέλιο είχαμε σαφώς *10* Καπνίσης Σ.       M GRC 2290  * * *
περισσότερες απαιτήσεις από την 8η θέ- ****************************************
*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 63 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Σαρκισιάν Γκ.  * FM ARM 2290 * 7.5 *      ΠΕ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ      *
*02*Γίρκα Γ.       *  M CZE 2195 * 7.0 ****************************************
*03*Κοβτσάν Α.     * FM UKR 2330 * 6.5 *01* Λόετσερ Ρ.        M SWZ 2080  B 1 *
****************************************02* Χόλ Α.            M SCO 2000  W 1 *
*06*Μαστροβασίλης Δ*  M GRC 2280 * 6.0 *03* Ρόϊζ Μ.           M ISL 2355  W = *
****************************************04* Ιβανισβίλι Α.     Μ LAT 2000  B 0 *
ση που τελικά κατέλαβε. Ομως ο Στέλιος *05* Μποτεζάτου Γκ.    M MLD 2195  W = *
ήταν  και  άτυχος, αφού με  νίκη  στον *06* Ζίλαγκι Ζ.        M HUN 2170  B 1 *
τελευταίο  γύρο θα ισοβαθμούσε στην 1η *07* Ασάουσκας Χ.      M LIT 2190  W = *
θέση! Ο Σπύρος έδειξε μεγάλη αστάθεια, *08* Γκούλιεβ Σ.       M AZE 2230  B 1 *
κέρδισε  όλες τις παρτίδες που  έπαιξε *09* Γιακούποβιτς Ν.   M BNH 2260  W = *
με  τα μαύρα και έχασε όλες που έπαιξε *10* Μαστροβασίλης Δ.  M GRC 2280  * * *
με τα λευκά! Απίστευτο ρεκόρ και 18ος! ****************************************

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 62 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ριαζάντσεβ A.  *  M RUS 2335 * 7.0 *      ΠΕ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14 ΕΤΩΝ      *
*02*Ιζόρια Z.      *  M GEO 2250 * 7.0 ****************************************
*03*Λουπουλέσκου Κ.*  M ROM 2205 * 6.5 *01* Πάβλοβιτς Μ.      M YUG 2205  B 0 *
****************************************02* Μπαμπαμούστα Α.   M ALB 2000  W 1 *
*59*Μιχαηλίδης Α.  *  M GRC 2000 * 2.5 *03* Βέγκερλε Γ.       M GER 2140  B 0 *
****************************************04* Γιεβδοκίμοβ Α.    M RUS 2000  W 0 *
   Την  καλύτερη εμφάνιση από την απο- *05* Οεζτουρκερί Ι.    M TRK 2000  B 1 *
στολή  μας  πραγματοποίησε ο  Δημήτρης *06* Μπράτοβιτς Μ.     M SLO 2000  W 0 *
Μαστροβασίλης,  στην κατηγορία αγοριών *07* Φερράρι Ν.        M SWZ 2000  B 0 *
μέχρι 16 ετών. Ο Δημήτρης κατέλαβε την *08* Οεξούζ Α.         M TRK 2000  W 0 *
6η  θέση  και άφησε την  εντύπωση  ότι *09* Αχτιάνεν Ε.       M FIN 2000  B = *
μπορούσε  να τερματίσει και πιό  ψηλά. *10* Μιχαηλίδης Α.     M GRC 2000  * * *
Ακόμα  κι  έτσι η επιτυχία του  νεαρού ****************************************
είναι  αναμφισβήτητη  και του αξίζουν συγχαρητήρια για την άψογη εμφάνισή  του.
   Στην  κατηγορία αγοριών μέχρι 14 ετών, μας εκπροσώπησε ο Ανέστης Μιχαηλίδης,
ο  οποίος κατέλαβε την καθόλου τιμητική 59η θέση, ανάμεσα σε 62  συμμετέχοντες.
Ο  Ανέστης δεν ικανοποίησε με την εμφάνισή του, αφού σύμφωνα με τη δυναμικότητά
του  μπορούσε  να τερματίσει σε σαφώς καλύτερη θέση, με περισσότερους  βαθμούς.

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 56 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ραντζάμποβ Τ.  * FM AZE 2325 * 8.0 *    ΠΕ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ     *
*02*Γκασίμοβ Β.    * FM AZE 2270 * 8.0 ****************************************
*03*Μουράριου Α.   *  M ROM 2085 * 6.5 *01* Αλκαζάρ Β.        M ESP 2000  W 0 *
****************************************02* Κανόβσκι Ντ.      M CZE 2000  B = *
*55*Ναξάκης Θ.     *  M GRC 2000 * 2.0 *03* Χολέσκα Ζ.        M CZE 2000  W 0 *
****************************************04* Τσέτινα Κ.        M SLO 2000  B 0 *
   Εξίσου  άσχημη ήταν η εμφάνιση  του *05* Μίκελς Μπ.        M BEL 2000  W = *
εκπροσώπου  μας στην κατηγορία αγοριών *06* Τόκελ Τ.          M TRK 2000  B 0 *
μέχρι 12 ετών, Θόδωρου Ναξάκη. Ο Θόδω- *07* Στάϊνερ Τ.        M OST 2000  W 0 *
ρος  πήρε  την 55η θέση ανάμεσα σε  56 *08* Αβντιτς Α.        M BNH 2000  B 1 *
συμμετέχοντες, αλλά είμαι σίγουρος ότι *09* Ζαβγκορότνι Σ.    M UKR 2000  B 0 *
ο σκακιστής μας δεν άξιζε αυτή τη θέση *10* Ναξάκης Θ.        M GRC 2000  * * *
που  ήταν  απλά  μία  κακή  παρένθεση. ****************************************
*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 52 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Τισίν Ντ.      *  M UKR 2000 * 7.5 *    ΠΕ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ     *
*02*Μπαραμίτζε Ντ. *  M GEO 2000 * 7.0 ****************************************
*03*Μέτζγκερ M.    *  M GER 2000 * 7.0 *01* Γκορνόϊ Α.        M EST 2000  B 1 *
****************************************02* Λαμπέκας Κ.       M LIT 2000  W 0 *
*38*Σταυριανάκης Ι.*  M GRC 2000 * 4.0 *03* Μαμέντοβ Ρ.       M AZE 2000  B 0 *
****************************************04* Μπόσιοτσιτς Μ.    M CRO 2000  W 0 *
   Στην  κατηγορία  αγοριών  μέχρι  10 *05* Μπελιάγιεβ Ντ.    M LIT 2000  B 0 *
ετών,  εκπρόσωπός  μας ήταν ο  Γιάννης *06* Μπατίστα Α.       M POR 2000  W 1 *
Σταυριανάκης. Ο μικρός ξεκίνησε άσχημα *07* Μπρούνεντ Μπ.     M FRA 2000  W 0 *
αλλά προς το τέλος "έστρωσε" και κατέ- *08* Βαντερχάλεν Ν.    M BEL 2000  B 1 *
λαβε την 38η θέση ανάμεσα σε 52 συμμε- *09* Μεργκεάϊ Κ.       M LUX 2000  W 1 *
τέχοντες.  Ηταν  μία μέτρια  εμφάνιση, *10* Σταυριανάκης Ι.   M GRC 2000  * * *
αλλά το μέλλον ανήκει στους 10χρονους! ****************************************
   Η  Λήδα  Παναγιωτοπούλου μας εκπροσώπησε στην κατηγορία κοριτσιών  μέχρι  18
ετών.  Η Λήδα πραγματοποίησε μία μέτρια εμφάνιση και κατατάχθηκε στην 24η  θέση
ανάμεσα  σε  44 σκακίστριες. Ομως, πρέπει να αναφερθεί ότι αντιμετώπισε  πολλές
"ελούχες" σκακίστριες με καλά αποτελέσματα και χωρίς να διαθέτει την απαραίτητη
εμπειρία  για  τέτοιου  είδους αγώνες. Η Λήδα ήταν  αναπληρωματική  στην  λίστα
της  ομοσπονδίας και συμμετείχε στο πρωτάθλημα, επειδή η πρώτη επιλογή, η  Νίκη
Φανουράκη,   δεν   αποδέχτηκε  την  πρόσκληση,  λόγω  προσωπικών   υποχρεώσεων.

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 44 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ρεϊζνίετσε Ντ. * FM LAT 2170 * 7.0 *     ΠΕ ΝΕΑΝΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 18 ΕΤΩΝ     *
*02*Ζοζούλια Α.    *  M UKR 2315 * 7.0 ****************************************
*03*Κουτσιπέρα Α.  *  M POL 2130 * 7.0 *01* Μπέκερ Α.         M DEN 2070  W 1 *
****************************************02* Γκβεντάτζε Σ.     M GEO 2165  B 0 *
*24*Παναγιωτοπούλου*  M GRC 2000 * 4.5 *03* Ντακαλόρ Α.       M FRA 2100  W 0 *
****************************************04* Γκριγκόριεβα Γ.   Μ LAT 2000  B 1 *
   Στην  κατηγορία κοριτσιών μέχρι  16 *05* Μορκουνάϊτε Ε.    M LIT 2065  W = *
ετών,  εκπροσωπηθήκαμε  από  την  Ελλη *06* Ροντρίγκεζ Α.     M ESP 2000  B 0 *
Σπερδόκλη.  Η Ελλη έδειξε σταθερότητα, *07* Ντιμίτροβα Γ.     M BUL 2000  W 1 *
έκανε  μόλις μία ήττα, αλλά δυσκολευό- *08* Ράπτσακ Α.        M HUN 2260  B 0 *
ταν  στις νίκες! Τελικά με ένα εξαιρε- *09* Κλίπερ Ρ.         M FRA 2055  W 1 *
τικό  φίνις  (2/2), κατέλαβε  την  13η *10* Παναγιωτοπούλου Λ.Μ GRC 2000  * * *
θέση,   ανάμεσα  σε  44   σκακίστριες. ****************************************
*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 49 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Ματνάτζε Α.    * FM GEO 2280 * 7.0 *    ΠE ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 16 ΕΤΩΝ     *
*02*Μόζερ Ε.       *  M OST 2190 * 7.0 ****************************************
*03*Τσαρχαλασβίλι Ι*  M GEO 2075 * 6.5 *01* Μποέργεβικ Τ.     M SVE 2000  W 1 *
****************************************02* Ιστράτι Β.        M ROM 2145  B = *
*13*Σπερδόκλη Ε.   *  M GRC 2000 * 5.5 *03* Μουχόρτοβα Ε.     M RUS 2220  W = *
****************************************04* Σαμπόρσκα Μ.      M POL 2055  B = *
   Αντίθετη πορεία ακολούθησε η εκπρό- *05* Ρούθερφορντ Ε.    M SCO 2000  W 0 *
σωπός  μας  στην  κατηγορία  κοριτσιών *06* Φραντζίσκοβιτς Ν. M CRO 2035  B = *
μέχρι  14 ετών, η Αλεξάνδρα Στείρη.  Η *07* Μπασκίτε Β.       M EST 2000  B = *
Αλεξάνδρα  ξεκίνησε  καλά και  έδειχνε *08* Χορβάτοβα Ε.      M SVK 2000  W 1 *
ότι  μπορούσε να επαναλάβει τις επιτυ- *09* Κοβάτσεβιτς Ρ.    M YUG 2105  B 1 *
χίες  της, όμως το 0/2 στους τελευταί- *10* Σπερδόκλη Ε.      M GRC 2000  * * *
ους  γύρους  την έριξε στην 23η  θέση, ****************************************
*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 45 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Γιαβαχισβλίλι Λ*  M GEO 2130 * 7.5 *    ΠΕ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 14 ΕΤΩΝ     *
*02*Γκάρα Τ.       *  M HUN 2245 * 7.0 ****************************************
*03*Μπερζίνα Ι.    *  M LAT 2100 * 6.5 *01* Χάρμπουζ Ντ.      M MOL 2000  W 1 *
****************************************02* Μποναφού Ν.       M FRA 2000  W 1 *
*23*Στείρη Α.      *  M GRC 2000 * 4.5 *03* Γκάρα Τ.          M HUN 2245  B 0 *
****************************************04* Τσουκούροβα Μ.    M AZE 2000  B 1 *
ανάμεσα  σε  45 σκακίστριες.  Για  την *05* Γκρεγκόροβα Ζ.    M BUL 2000  W = *
κλάση της Αλεξάνδρας ήταν ένα αποτυχη- *06* Γερασίμοβιτς Ο.   M BLA 2000  B 0 *
μένο τουρνουά, αλλά πιστεύω ότι σύντο- *07* Μότοτς Α.         M ROM 2000  W 1 *
μα θα γυρίσει στον δρόμο των επιτυχιών *08* Ροχονιάν Κ.       M UKR 2000  B 0 *
και  των  μέχρι  πρόσφατα  διακρίσεων. *09* Κοσίντσεβα Ν.     M RUS 2135  W 0 *
Εχασε  όμως  ήδη μία άριστη  ευκαιρία. *10* Στείρη Α.         M GRC 2000  * * *
******************************************* ***********************************

Στείρη  Α.  -  Μότοτς  Α.  (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3  δ6  3.δ4  γδ4  4.Ιδ4
Ιζ6   5.Ιγ3   α6   6.Αη5   ε6  7.Βδ3  Αε7  8.Ο-Ο-Ο   Βγ7   9.ζ4   Ιβδ7   10.Αε2
β5   11.Αζ3   Αβ7   12.Βε3  β4  13.Ιγε2  Ιγ5  14.ε5  Ιδ5  15.Αδ5   Αδ5   16.Αε7
Βε7    17.εδ6   Βδ6   18.Ιζ5   Βγ6   19.Ιη7   Ρζ8   20.Ιθ5   Πγ8   21.Ιδ4   Βα4
22.Βε5   Ρε7   23.Ιζ5  Ρδ8  24.Πδ5  Ιδ7  25.Πδ7  Βδ7  26.Πδ1  εζ5  27.Βθ8   1-0

Αρντελεάν  Γκ.  -  Καπνίσης  Σ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5  2.Ιζ3  Ιγ6  3.δ4  γδ4
4.Ιδ4   Βγ7   5.Ιγ3  ε6  6.Αε2  α6  7.Ο-Ο  Ιζ6  8.Ρθ1  Αγ5  9.Ιβ3   Αε7   10.ζ4
δ6   11.α4  β6  12.Αε3  Αβ7  13.Αζ3  Ο-Ο  14.Πζ2  Πβ8  15.Πδ2  Ια5  16.Ια5  βα5
17.η4   Αα8   18.η5   Ιδ7  19.Πβ1  Πβ4  20.Πδ3  Ιγ5  21.Αγ5   Βγ5   22.Βδ2   ζ5
23.εζ5   Αζ3   24.Πζ3  Βγ6  25.Βη2  Πζ5  26.Πβζ1  Πβ2  27.η6  Αζ6   28.Βε2   δ5
29.Πε1  θη6  30.Βε6  Βε6  31.Πε6  Πγ2  32.Ιδ1 Πγ1  33.Πζ1  η5  34.Πα6  Πζ4  0-1

*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 50 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Σέμπαγκ Μ.     *  M FRA 2000 * 8.0 *   ΠE ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 12 ΕΤΩΝ   *
*02*Κοσίντσεβα Τ.  * FM RUS 2120 * 8.0 ****************************************
*03*Κούρσοβα Μ.    * FM RUS 2070 * 7.0 *01* Παντουράρου Β.    M ROM 2000  B 1 *
****************************************02* Ροχάτσκοβα Β.     M SVK 2000  W = *
*31*Αδοντάκη Χ.    *  M GRC 2000 * 4.0 *03* Βέγκα Σ.          M ESP 2000  B 0 *
****************************************04* Μάρκοτ Ζ.         M HUN 2000  W = *
   Η Χριστίνα Αδοντάκη, στην κατηγορία *05* Πλαούσκαγια Α.    M BLA 2000  B 0 *
κοριτσιών  μέχρι  12  ετών,  είχε  μία *06* Σάριτς Μ.         M CRO 2000  W 1 *
μέτρια  απόδοση, χωρίς να μπορέσει  να *07* Τσοχονελίντζε Σ.  M GEO 2000  B 0 *
δείξει  κάτι  το  ιδιαίτερο  και  ήταν *08* Ροντρίγκεζ Μ.     M ESP 2000  W = *
μάλλον  εκτός φόρμας. Αποτέλεσμα  όλων *09* Σοϋλού Μπ.        M TRK 2000  B = *
αυτών   ήταν  η  κατάκτηση  της   31ης *10* Αδοντάκη Χ.       M GRC 2000  * * *
θέσης   ανάμεσα  σε  50   σκακίστριες. ****************************************
*******************************************************************************
* ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ - 38 Συμ. -  9 Γύροι *           ΑΤΟΜΙΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ           *
*******************************************************************************
*01*Μουζιτσούκ Α.  *  M UKR 2000 * 6.5 *   ΠΕ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 10 ΕΤΩΝ   *
*02*Αριουτιούνοβα Ν*  M UKR 2025 * 6.5 ****************************************
*03*Ρογκούλε Λ.    *  M LAT 2000 * 6.0 *01* Νταρμπινιάν Ν.    M ARM 2000  B = *
****************************************02* Μπρέτσακ Ι.       M OST 2000  W 1 *
*18*Πολύζου Δ.     *  M GRC 2000 * 4.5 *03* Αρουτιούνοβα Ντ.  M UKR 2025  B 0 *
****************************************04* Ντιτμονάϊτε Β.    M LIT 2000  B 1 *
   Τέλος,   η   εκπρόσωπός  μας   στην *05* Αντρέϊτζουκ Μπ.   M POL 2000  W 0 *
κατηγορία  κοριτσιών μέχρι 10 ετών,  η *06* Ρέϊνολντς Ο.      M POR 2000  W 1 *
Διονυσία  Πολύζου,  κατέκτησε την  18η *07* Πουρτσελάντζε Μ.  M GEO 2000  B 0 *
θέση ανάμεσα σε 38 σκακίστριες. Η Διο- *08* Ρεϊτινγκεροβα Ι.  M CZE 2000  W = *
νυσία,στην πρώτη της διεθνή συμμετοχή, *09* Γκολουμπένκο Β.   M EST 2000  B = *
έπαιξε  φιλότιμα  και  πολύ  μαχητικά. *10* Πολύζου Δ.        M GRC 2000  * * *
*******************************************************************************

Τσουκούροβα  Μ.  -  Στείρη Α. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.γ3 Ιζ6 3.ε5  Ιδ5  4.δ4
γδ4  5.γδ4  ε6  6.Ιζ3  β6  7.Ιγ3  Ιγ3 8.βγ3 Βγ7  9.Αβ2  Αβ7  10.Αε2  δ6  11.Ο-Ο
Ιβδ7   12.γ4   δε5  13.Ιε5  Ιε5  14.δε5  Αγ5  15.Αζ3  Ο-Ο  16.Αβ7  Ββ7   17.Βη4
Παδ8   18.Παδ1  Πδ7  19.Ρθ1  Πζδ8  20.Πδ7  Βδ7  21.θ3  Βδ3  22.Ρη1  Βγ2  23.Αγ1
Πδ4    24.Βζ3   Βε4   25.Ββ3   Πγ4   26.Ββ5   Αζ2   27.Ρθ2   Βγ6   28.Βγ6   Πγ6
29.Πζ2   Πγ1  30.Πδ2  η6  31.Πδ7  α5  32.Πβ7  Πβ1  33.α4  Πβ4  34.Ρη3  η5   0-1

Σαμπόρσκα  Μ.  -  Σπερδόκλη  Ε.  (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5  2.Ιζ3  δ6  3.δ4  γδ4
4.Ιδ4  Ιζ6  5.Ιγ3  α6  6.Αε2  ε5  7.Ιβ3 Αε7 8.Ο-Ο  Ο-Ο  9.Αε3  Αε6  10.α4  Ιβδ7
11.α5   Πγ8   12.Αζ3  Βγ7  13.Βδ2  Πζδ8  14.Ιγ1  Ιγ5  15.Ι1α2  δ5   16.εδ5   ε4
17.Αγ5  Βγ5  18.Ιε4  Ιε4  19.Αε4 Αδ5 20.Αδ5 Πδ5 21.Βε2 Αζ6  22.γ3  Πγδ8  23.Ιβ4
Πδ2   24.Βζ3  Βγ7  25.Παβ1  Αε7  26.Πζε1  Αγ5  27.Πζ1  Βε7  28.η3  Αβ4   29.γβ4
Ββ4  30.Βγ3  Ββ5  31.β4  θ6 32.Βγ5 Βγ5 33.βγ5 Π8δ7 34.γ6 βγ6  35.Πβ6  Π7δ5  1/2

Πολύζου  Δ.  -  Ρέϊνολντς  Ο. (Ανοιγμα Αξιωματικού) 1.ε4  ε5  2.Ιζ3  Ιγ6  3.Αγ4
Ιζ6  4.δ3  Αε7  5.Ιγ3  δ6  6.Ο-Ο  Αε6  7.Αβ5  Ο-Ο  8.δ4  Αη4  9.Αε3  α6  10.Αγ6
βγ6    11.δε5   Αζ3   12.Βζ3   δε5   13.Βη3   Ρθ8   14.Βε5   Πε8   15.Βη3   Αδ6
16.Βζ3    Αε5    17.Αη5    Βδ6    18.Βδ3   Αθ2   19.Ρθ1    Βε5    20.Αζ6    ηζ6
21.η3   Βθ5   22.Ρη2   Πη8  23.Πθ1  Βθ4  24.Πθ2  Βζ4  25.ε5  ζε5   26.Βθ7   1-0

Στείρη  Α.  -  Μποναφού  Ν.  (Αμυνα Πίρτς) 1.ε4 δ6  2.δ4  Ιζ6  3.Ιγ3  η6  4.Ιζ3
Αη7  5.θ3  γ6  6.Αε3  β5  7.Αδ3  O-O  8.O-O  Αβ7  9.Πε1  α6  10.Βδ2  Βγ7  11.ε5
δε5    12.δε5   Ιδ5   13.Ιδ5   γδ5   14.Αθ6   Ιγ6   15.θ4   Ιε5   16.Ιε5    Αε5
17.Αζ8    Πζ8    18.γ3   Αζ6   19.θ5   ε5   20.α4   ε4   21.Αζ1   Βε5    22.αβ5
αβ5    23.Πα7   Αγ6   24.Πα6   Πγ8   25.θη6   θη6   26.Βε3   Ρη7   27.η3    Αδ7
28.Βζ4    Βζ4    29.ηζ4    Πβ8    30.Πδ6   Αε6    31.Πα1    β4    32.Πα7    βγ3
33.βγ3   Αγ3   34.Πε6   Αδ4   35.Πδ7   Πβ2  36.Πα6   Αζ2   37.Ρθ1   ε3   38.Πε7
δ4   39.Αγ4  Πδ2  40.Πζ7  Ρθ6  41.ζ5  Ρη5  42.ζη6  Ρη4  43.η7  Πδ1  44.Ρη2  1-0

Ναξάκης  Θ.  - Μίχελς Μπ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 Ιγ6 3.δ4 γδ4 4.Ιδ4  η6
5.Ιγ3 Αη7 6.Αε3 Ιζ6 7.Ιγ6 βγ6 8.ε5 Ιδ5 9.Ιδ5 γδ5 10.Βδ5 Πβ8 11.Αγ4 O-O 12.ζ4 δ6
13.O-O-O  Αε6 14.Βδ3 Αγ4 15.Βγ4 Βα5 16.Πδ5 Βδ8 17.Αδ4 Βδ7 18.εδ6 ε6 19.Πγ5  Βδ6
20.Αη7 Ρη7 21.Πδ1 Ββ6 22.Βγ3 Ρη8 23.θ4 Ββ7 24.Πγ7 Βη2 25.Πα7 Βζ2 26.Βδ4 Βθ4 27.
Βε4  Βζ2 28.Πα3 Πζδ8 29.Παδ3 Πδ3 30.Πδ3 Βζ1 31.Πδ1 Ββ5 32.Βε5 Ββ6 33.β3 θ5  1/2

Σάντχου Μ. - Χαλκιάς Σ. (Ανοιγμα Λ Ιγ6άρσεν) 1.β3 γ5 2.ε3  δ5  3.Αβ2  α6  4.Ιζ3
5.γ4 δ4 6.εδ4 γδ4 7.Βε2 Αζ5 Ιθ6 12.Ια3  8.Ιθ4  Αδ7  9.ζ4  η6  10.γ3  Αη7  11.δ3
Ο-Ο 13.Αη2 ε5 14 17.Ιγ2 Αθ6 18.Βδ1 Αε3.ζε5   Ιε5   15.Ο-Ο   Πε8   16.Βδ2   Ιθη4
19.Ρθ1  Ιε5  23.Αγ1 Βη5 24.Ιε1  Ιη4  2 Αγ6  20.Αγ6   βγ6   21.Ιζ3   γ5   22.Ιε5
28.Βγ1 Πε2 29.θ4 Ιε3 30.Ιη5 θ6 3      1.Ιε4  Βη4  32.Πζ2  Πζ2  33.Ιζ2  Βζ3  0-1

Μπλέχμ  Π.  - Χαλκιάς Σ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 Ιγ6 3.δ4 γδ4 4.Ιδ4  Βγ7
5.Ιγ3  ε6  6.Αε2  α6 7.Αε3 Ιζ6 8.α3 δ5 9.εδ5 εδ5 10.Αζ3 Αε6  11.Ο-Ο  Αδ6  12.η3
Ο-Ο  13.Αη2  θ6  14.Ιγε2  Πζε8  15.Ιε6 ζε6 16.Ιζ4  Ιε5  17.Αθ3  Βζ7  18.β3  Αγ7
19.Αη2   Παδ8  20.Βε2  Ιεδ7  21.Παδ1  δ4  22.Αγ1  ε5  23.Ιθ3  Ιγ5  24.Βγ4   Βγ4
25.βγ4   Αα5   26.ζ3   Ια4  27.Αδ2  Αδ2  28.Πδ2  Ιβ2  29.Ιζ2  Ιγ4   30.Πδ3   β5
31.Αθ3  Πδ6  32.Πβ1  Πβ8  33.Πε1 Ρζ7 34.γ3 Πβδ8 35.ζ4  εζ4  36.ηζ4  Ια3  37.γδ4
Ιγ2  38.Πγ1  Ιδ4  39.Πγ7 Ρζ8 40.Ρζ1 Ιε8 41.Πα7 β4 42.Ιε4 Ιβ5  43.Πδ6  Ιεδ6  0-1

Γκορνόϊ  Α.  -  Σταυριανάκης  Ι. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3  δ6  3.Αβ5  Ιδ7
4.Αδ7  Αδ7  5.O-O  Αγ6  6.Πε1  ε6  7.δ4 Αε7  8.δ5  εδ5  9.εδ5  Αδ7  10.Βε2  Ιζ6
11.γ4  Αη4  12.Αη5  Αζ3  13.ηζ3 Ρζ8 14.Ιγ3 Ιδ5 15.Ιδ5  Αη5  16.ζ4  Αζ6  17.Παδ1
η6  18.β3  Ρη7  19.Βδ3  Αδ4  20.Πε4  Πγ8 21.Πδε1  Βθ4  22.Πδ4  γδ4  23.Βδ4  Ρθ6
24.Πε7  Πθε8  25.Βδ2  Πε7  26.ζ5 Βη5 27.Βη5 Ρη5 28.ζ4  Ρη4  29.Ιε7  Πε8  30.Ιδ5
Ρζ5  31.Ρζ2  θ6  32.θ4  ζ6  33.α4 η5 34.ζη5 ζη5 35.θ5  Πζ8  36.Ιε3  Ρε4  37.Ρε2
Πζ3  38.Ιζ1  Πζ1  39.Ρζ1  Ρζ3  40.β4  η4 41.α5  η3  42.γ5  δγ5  43.βγ5  α6  0-1

Μιχαηλίδης  Α.  -  Μπαμπαμούστα  Α. (Σκωτική Παρτίδα) 1.ε4 ε5  2.Ιζ3  Ιγ6  3.δ4
εδ4  4.Ιδ4  Ιζ6  5.Ιγ6  βγ6  6.ε5 Βε7 7.Βε2 Ιδ5 8.γ4 Ιβ6  9.β3  δ6  10.Αβ2  Αζ5
11.η3  Βε6  12.Αη2  δ5  13.O-O  Αε7  14.Ιδ2 O-O  15.Ιζ3  Αη4  16.θ3  Αθ5  17.η4
Αη6   18.Ιδ4  Βδ7  19.ε6  Βδ6  20.ζ4  ζ6  21.ζ5  Αε8  22.Πζδ1  Βγ5  23.α4   Ιγ8
24.Παγ1  Βδ6  25.γδ5 γδ5 26.Ιβ5 Ββ6 27.Αδ4 γ5 28.Αζ2 α6 29.Ιγ3 Ια7  30.Ιδ5  1-0

Οεζτουρκερί  Ι.  - Μιχαηλίδης Α. (Γκαμπί της Βασίλισσας) 1.δ4 δ5 2.γ4 ε6  3.Ιγ3
Ιζ6 4.γδ5 εδ5 5.Αη5 Ιβδ7 6.ε3 γ6 7.Αδ3 Αδ6 8.Βγ2 Ιζ8 9.Ιζ3 Ιη6 10.O-O θ6 11.Αη6
ζη6  12.η3 θη5 13.Βη6 Ρζ8 14.Ιη5 Βε8 15.Βε8 Ρε8 16.θ4 Ιθ7 17.Ιζ3 Αη4 18.Ιδ2  η5
19.Πζε1 ηθ4 20.ηθ4 Ρδ7 21.ζ3 Αθ3 22.Πε2 Αη3 23.Ρθ1 Ιζ6 24.Πη1 Παη8 25.ε4 Πθ40-1

Ζίλαγκι  Ζ. - Μαστροβασίλης Δ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιγ3 Ιγ6 3.η3 η6 4.Αη2
Αη7 5.δ3 δ6 6.Αε3 ε6 7.Βδ2 Ιηε7 8.Αθ6 Αθ6 9.Βθ6 Ιδ4 10.Βδ2 ε5 11.Ιδ5 Ιδ5 12.εδ5
Αδ7  13.γ3  Ιζ5  14.Ιε2  Βε7 15.O-O-O O-O-O 16.Πθε1 Ρβ8 17.δ4  Αβ5  18.δε5  δε5
19.β3  γ4  20.Ρβ2  Βγ5  21.Ιγ1  Πθε8  22.α4 Αδ7  23.β4  Βδ6  24.Βγ2  Πγ8  25.β5
α6    26.Ια2   αβ5   27.αβ5   Αβ5   28.Ιβ4   Ιδ4   29.Βγ1   Αα4   30.Πδ2    Ιβ3
31.Βδ1   Ιγ5   32.Βα1   Ργ7   33.Αζ1  Πα8  34.Αγ4   Αβ3   35.Ια6   Πα6   36.Αα6
βα6  37.Βα5  Ρδ7  38.ζ4  ε4 39.Πδ4 Πβ8 40.Πβ4 Πβ4 41.γβ4  Ιδ3  42.Ρβ3  Ιε1  0-1

Κοτανιάν  Τ. - Χαλκιάς Σ. (Αγγλική Παρτίδα) 1.γ4 Ιζ6 2.Ιγ3 γ5 3.Ιζ3 β6 4.ε4  δ6
5.δ3  Αβ7 6.η3 η6 7.Αη2 Αη7 8.O-O O-O 9.θ3 Ιγ6 10.Αε3 Πγ8 11.Βδ2 Ιε8 12.Ιθ4 Ιδ4
13.Παε1  ε6  14.ζ4  ζ5 15.Ιζ3 Ιγ7 16.Αζ2 Βδ7 17.Ιδ4 γδ4 18.Ιε2  ε5  19.εζ5  Αη2
20.Ρη2  ηζ5  21.Ιη1 Βγ6 22.Ρθ2 Ιε6 23.Βε2 Πγε8 24.Βζ3 Βζ3 25.Ιζ3 Ιγ5 26.Πδ1  ε4
27.δε4 ζε4 28.Ιδ4 ε3 29.Ρη2 εζ2 30.Πζ2 Πε4 31.Ιβ5 Πε3 32.Πδ6 Ιε4 33.Πζ3 Ιδ6 0-1

Φάλκενμπεργκ Μ. - Καπνίσης Σ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3 Ιγ6 3.δ4 γδ4 4.Ιδ4
Βγ7  5.Ιγ3  ε6  6.Αε2  α6 7.O-O Ιζ6 8.Αε3 Αβ4 9.ζ3 O-O  10.Ιγ6  βγ6  11.Βδ3  δ5
12.εδ5  γδ5  13.Αδ2  Αβ7  14.Ρθ1  Πζδ8 15.α3 Αδ6 16.η3  θ6  17.Ια2  ε5  18.Παγ1
δ4  19.Βγ4  Βδ7  20.Βδ3  Βε6  21.γ4 ε4 22.Ββ1 Αη3 23.Πη1  εζ3  24.Πη3  Βε2  0-1

Χοτό  Σ.  -  Καπνίσης Σ. (Αγγλική Παρτίδα) 1.ε4 γ5 2.γ4 Ιγ6 3.Ιγ3 η6  4.η3  Αη7
5.Αη2  δ6  6.Ιηε2  ε5  7.δ3  Ιηε7 8.O-O O-O 9.ζ4  Αε6  10.Αε3  Βδ7  11.ζε5  Ιε5
12.Ιζ4  Ιη4  13.Ιε6  Βε6  14.Αη5 Αδ4 15.Ρθ1 Ιζ2 16.Πζ2  Αζ2  17.Ιβ5  ζ6  18.Αθ6
Πζγ8  19.Βζ1  Αδ4 20.Αθ3 ζ5 21.Ιδ4 γδ4 22.Πε1 Βζ6 23.Βζ4 Βε5 24.Βθ4  δ5  25.Αη5
δγ4  26.Αε7  γδ3  27.Αβ4 Πγ2 28.εζ5 Βδ5 29.Ρη1 Βζ3 30.Πζ1 Βε3  31.Ρθ1  Βε2  0-1

Χαλκιάς  Σ.  -  Κάβτσιτς  Ο.  (Ολλανδική Αμυνα) 1.δ4  ζ5  2.Ιγ3  Ιζ6  3.Αη5  η6
4.θ4   Αη7   5.Ιθ3   γ5   6.ε3   γδ4  7.εδ4   Ββ6   8.Βδ2   Ιγ6   9.O-O-O   Ιε4
10.Ιε4   ζε4   11.γ3   δ5  12.Αε2  Βα5  13.Ρβ1  Αζ5  14.Αε3   θ5   15.Ιη5   Πζ8
16.Πθη1   ε5   17.δε5  O-O-O  18.ε6  δ4  19.γδ4  Βδ2  20.Πδ2  Αδ4   21.ε7   1-0

Αδοντάκη  Χ.  -  Σάριτς  Μ. (Σκωτικό Γκαμπί) 1.ε4 ε5 2.Ιζ3 Ιγ6  3.δ4  εδ4  4.γ3
Ιζ6   5.ε5   Ιδ5  6.Ββ3  Ιβ6  7.γδ4  Βε7  8.Αδ3  Ββ4  9.Αδ2  Ββ3   10.αβ3   Αβ4
11.Ιγ3   O-O   12.Αγ4  Πε8  13.O-O  δ6  14.Ιβ5  Πε7  15.Αη5  δε5   16.Αε7   Αε7
17.Ιγ7   Πβ8  18.Ιδ5  Ιδ5  19.Αδ5  Ιδ4  20.Ιδ4  εδ4  21.Παε1  Αγ5  22.Πε8   Αζ8
23.Πδ8   η6   24.Αγ4   Ρη7   25.Πδ4  Αζ5  26.Πζδ1   Πε8   27.Ρζ1   Πε5   28.Πδ5
Πε4  29.Αδ3  Πε6  30.Αζ5  ηζ5  31.Πζ5  Αε7  32.Πδ7  Αζ6  33.Πβ7  α6  34.β4  1-0

Στείρη  Α.  -  Χάρμπουζ Ντ. (Αμυνα Πίρτς) 1.ε4 η6 2.δ4 Αη7 3.Ιζ3  γ6  4.Αε2  δ6
5.O-O  Βγ7  6.Ιγ3  Αη4  7.Αε3  Ιδ7  8.θ3 Αζ3  9.Αζ3  Ιηζ6  10.Βε2  O-O  11.Παδ1
Πζδ8   12.Αη5   ε5   13.δ5  γ5  14.α4  α6  15.Βε3  β6  16.Αε2  Πε8   17.θ4   θ5
18.Βη3   Ιθ7   19.Αε3   Ιδζ6   20.Ρθ1  Βδ7  21.ζ3  Ρθ8   22.Πη1   Ιη8   23.Πδζ1
Ιε7   24.ζ4   εζ4   25.Αζ4  Ιγ8  26.Πε1  Ρη8  27.Πηζ1  Ιζ6  28.Αδ1   β5   29.ε5
δε5   30.Αε5   Ιθ7  31.Αη7  Πε1  32.Πε1  Ρη7  33.Αθ5  β4  34.Ιδ1   Ιβ6   35.Αη4
Βα4  36.Βε5  Ρη8  37.β3  Ββ5  38.θ5  ηθ5  39.Αθ5  Βδ7  40.Πε3  Ρζ8  41.Βθ8  1-0

Σπερδόκλη  Ε.  -  Μπαέργιεβικ  Τ. (Σικελική Αμυνα) 1.ε4 γ5 2.Ιζ3  δ6  3.δ4  γδ4
4.Ιδ4  Ιζ6  5.Ιγ3  η6  6.Αε3  Αη7 7.ζ3 O-O 8.Βδ2  Ιγ6  9.O-O-O  Αδ7  10.η4  Πε8
11.θ4   Ιδ4   12.Αδ4   θ5  13.η5  Ιθ7  14.Αη7  Ρη7  15.Αγ4   Πζ8   16.Ιδ5   Αγ6
17.Βγ3  Ρη8  18.Ιζ4 δ5 19.Αδ5 Αδ5 20.Ιδ5 Πγ8 21.Βγ8 Βγ8 22.Ιε7 Ρη7  23.Ιγ8  1-0

Παναγιωτοπούλου  Λ.  -  Μπέκερ  Α.  (Αμυνα Πίρτς) 1.δ4 Ιζ6  2.Ιγ3  η6  3.ε4  δ6
4.Αη5   Αη7   5.ε5   δε5   6.δε5   Βδ1  7.Πδ1   Ιη4   8.Ιδ5   Αε5   9.Ιζ3   Αδ6
10.Αε7   γ6   11.Αδ6   γδ5   12.Πδ5   α6   13.Αε2   Αε6   14.Πδ2   Ιγ6   15.Ιη5
Ιζ6    16.Ιε6    ζε6    17.Αγ4   Ρζ7   18.O-O   β5    19.Αε2    Παδ8    20.Πζδ1
Ιδ5  21.Αη3  Πγ8  22.Αζ3  Ιγε7  23.γ3  θ6  24.Αδ6  α5  25.Αε7  Ιε7  26.Πδ7  1-0

*******************************************************************************
* ΚΑΤΗ  *   ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ   * 1 * 2 * 3 * 4 * 5 * 6 * 7 * 8 * 9 * ΒΑΘ *ΚΑ*ΣΥΜΕ*
*******************************************************************************
* ΑΚ.18 * ΧΑΛΚΙΑΣ Σ.        * 1 * 0 * 1 * 1 * 0 * 1 * 1 * = * 0 * 5.5 *08* 52 *
*******************************************************************************
* ΑΚ.18 * ΚΑΠΝΙΣΗΣ Σ.       * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 5.0 *18* 52 *
*******************************************************************************
* ΑΚ.16 * ΜΑΣΤΡΟΒΑΣΙΛΗΣ Δ.  * 1 * 1 * = * 0 * = * 1 * = * 1 * = * 6.0 *06* 63 *
*******************************************************************************
* ΑΚ.14 * ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ Α.     * 0 * 1 * 0 * 0 * 1 * 0 * 0 * 0 * = * 2.5 *59* 62 *
*******************************************************************************
* ΑΚ.12 * ΝΑΞΑΚΗΣ Θ.        * 0 * = * 0 * 0 * = * 0 * 0 * 1 * 0 * 2.0 *55* 56 *
*******************************************************************************
* ΑΚ.10 * ΣΤΑΥΡΙΑΝΑΚΗΣ Ι.   * 1 * 0 * 0 * 0 * 0 * 1 * 0 * 1 * 1 * 4.0 *38* 52 *
*******************************************************************************
* ΚΚ.18 * ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ Λ.* 1 * 0 * 0 * 1 * = * 0 * 1 * 0 * 1 * 4.5 *24* 44 *
*******************************************************************************
* ΚΚ.16 * ΣΠΕΡΔΟΚΛΗ Ε.      * 1 * = * = * = * 0 * = * = * 1 * 1 * 5.5 *13* 49 *
*******************************************************************************
* ΚΚ.14 * ΣΤΕΙΡΗ Α.         * 1 * 1 * 0 * 1 * = * 0 * 1 * 0 * 0 * 4.5 *23* 45 *
*******************************************************************************
* ΚΚ.12 * ΑΔΟΝΤΑΚΗ Χ.       * 1 * = * 0 * = * 0 * 1 * 0 * = * = * 4.0 *31* 50 *
*******************************************************************************
* ΚΚ.10 * ΠΟΛΥΖΟΥ Δ.        * = * 1 * 0 * 1 * 0 * 1 * 0 * = * = * 4.5 *18* 38 *
*******************************************************************************