14ο ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΥΡΩΠΗΣ 1998
   Το  φετινό Διασυλλογικό Κύπελλο Ευρώπης, θα διεξαχθεί όπως και πέρισυ, σε  7
ομίλους  των  8 ομάδων, με σύστημα νοκ-άουτ και αγώνες κατάταξης. Από τον  κάθε
όμιλο  θα  προκριθεί  για  την τελική φάση η νικήτρια ομάδα, που  μαζί  με  την
διοργανώτρια  ομάδα  (Ladia  Azov), θα αποτελέσουν την τελική φάση των  8,  που
θα  διεξαχθεί  26  έως  30  Νοεμβρίου  στο  Αζόβ  (Chess  Club  "Ladia"  Azov).
Οι   Ελληνικές  ομάδες  (ΟΑΑ  Ηράκλειο  -  ΣΟ  Περιστερίου  και  ΣΑΠ  ΔΕΗ  Μ/Θ)
έχουν  κληρωθεί  στους  ομίλους 5, 6 και 7, με  προσιτούς  σχετικά  αντιπάλους.
*******************************************************************************
*GROUP 1 :    ORGANIZER CHESS CLUB "KAISSA" NARVA - ESTONIA    (11-13.09.1998)*
*                                                                             *
*HUN  Csuti Antal Zalaegerszeg         - ISL  "Hellir" Chess Club Reykjavik   *
*EST  Narva Chess Club "Kaissa"        - FRA  Montpellier Echecs              *
*NOR  Oslo Schakselskap                - RUS  Russia 1                        *
*UKR  Chess Club "Danko" Donbass       - MOL  Chess Team Wiktoria - Gaz       *
*******************************************************************************
*GROUP 2 : ORGANIZER CHESS CLUB GAMBIT BONNEVOIE - LUXEMBOURG  (11-13.09.1998)*
*                                                                             *
*ENG  Slough Chess Club                - BEL  Schachklub Eupen - Kelmis       *
*SVE  SK Rockaden Stockholm            - FIN  Helsinki Chess Club             *
*LUX  Chess Club Gambit Bonnevoie      - RUS  Russia 2                        *
*SWZ  Club d' Echecs de Geneve         - ISL  Chess Club Beer Sheva           *
*******************************************************************************
*GROUP 3 :  ORGANIZER CHESS CLUB "PANFOX" BREDA - NETHERLAND   (18-20.09.1998)*
*                                                                             *
*POR  Boavista Futebol Clube           - NLD  Chess Club "Panfox"             *
*WLS  Nidum Liberals Chess Club        - HUN  Honved Mediflora Budapest       *
*FRM  Chess Club Alkaloid Skopje       - DEN  Gistrup Skakforening            *
*ENG  Invicta Knights Maidstone        - OST  SK Hohenems                     *
*******************************************************************************
*GROUP 4 :        ORGANIZER KSz STILON GORZOW - POLAND         (08-10.09.1998)*
*                                                                             *
*POL  KSz Stilon Gorzow WLKP           - IRL  North Belfast Chess Club        *
*CRO  Chess Club "Mravince-Dalmacija"  - EST  Parnu Chess Club                *
*ISL  Rishon Lezion Chess Club         - SVE  Chess Club Sollentuna SK        *
*LIT  Chess Club "Margiris" Kaunas     - BEL  Lustige Vrijpion Leuven         *
*******************************************************************************
*GROUP 5 :  ORGANIZER CHESS CLUB SLOVAN BRATISLAVA - SLOVAKIA  (18-20.09.1998)*
*                                                                             *
*YUG  Chess Club Radonja Bojovic       - SVE  Chess Club SS Manhem            *
*POL  Polonia PKO BP Chess Club        - NOR  Randaberg Sjakklubb             *
*OST  SK Sparkasse Crstenfeld          - GRC  Chess Club OAA Iraklio          *
*SVK  Chess Club Slovan Bratislava     - ENG  Barbican Chess Club             *
*******************************************************************************
*GROUP 6 :  ORGANIZER SAHOVSKI KLUB TRIGLAV KRJAKO - SLOVENIA  (16-18.09.1998)*
*                                                                             *
*ITA  Circolo Scacchistico Surya       - BEL  Gentse Schaakkring Ruy Lopez    *
*BNH  Chess Club Bosna Sarajevo        - SLO  Sahovski Klub Triglav Krjako    *
*YUG  Chess Club Smederevska Palanka   - FRA  CS Clichy Echecs                *
*WLS  Abergavenny Chess Club           - GRC  Chess Academy Dei Maced./Thrace *
*******************************************************************************
*GROUP 7 :ORGANIZER CHESS CLUB AGROUNIVERZAL ZEMUN - YUGOSLAVIA(16-18.10.1998)*
*                                                                             *
*ISL  Elitzur Petach Tikva             - SVK  Chess Club Bestex Nove Zamky    *
*BLA  Team "Kalijschik" Soligorsk      - MOL  Team "Rimmon" Kishinev          *
*HUN  Miskolci SSC Miskolc             - GRC  Peristeri Chess Club            *
*YUG  Chess Club Agrouniverzal Zemun   - TRK  Chess Club Konya Yapi Spor      *
*******************************************************************************
<<<< Πίσω στα περιεχόμενα